Kraków

Dom Pomocy Społecznej, ul. Łanowa 39

8 marca
Poniedziałek zazwyczaj postrzegany jest jako dzień nieszczególny. Mówimy czasami wręcz, że nie lubimy poniedziałków. Ale tegoroczny już od rana był wyjątkowy, a to za sprawą Święta Kobiet.


Uśmiechy Pań rozświetlały wszystkie zakątki naszego Domu, szczególnie w chwili składanych im życzeń i wręczania wiosennego tulipana. Najpierw popłynęły życzenia dla Pani Dyrektor, które w imieniu męskiej części Personelu złożył Kierownik Działu Opiekuńczo-Terapeutycznego. Również Rada Mieszkańców w osobie p. Andrzeja i towarzyszącego mu  p. Ryszarda przekazała okolicznościowy karnet wykonany w pracowni rękodzieła oraz piękny bukiet kwiatów. Z naszej domowej rozgłośni popłynęły piosenki dedykowane naszym Paniom, a trzech wyelegantowanych dżentelmenów wyruszyło z koszem pełnym tulipanów, aby każda osoba płci pięknej mogła zostać nimi obdarzona. Do południa życzenia i kwiaty, a wczesnym popołudniem…. pyszny deser - szarlotka z kawą.
Mniam ! Takich poniedziałków chciałoby się więcej…!!!  Kobiety to wdzięczny temat różnego rodzaju twórczości, dlatego tez w naszej wytwórni powstał specjalny film. Główne role zagrały  panie pracujące w naszym Domu. Marzena i Marlena - fizjoterapeutki, Ola - terapeutka zajęciowa oraz p. Kasia – psycholog. W rolę szczęśliwego mężczyzny wcielił się p. Andrzej. Nasza superprodukcja Ach, kobiety! Ach, kobiety..! jest do zobaczenia na kanale YouTube https://youtu.be/H7cZ2FGLAzM . Wszystkim, którzy zechcą spędzić kilka minut przed szklanym ekranem, życzymy, by była to miła chwili relaksu.