Kraków

Dom Pomocy Społecznej, ul. Łanowa 39

3 kwietnia
Wielka Sobota. Błogosławienie wielkanocnych pokarmów rozpoczęło się o godz. 9.00 modlitwą w kaplicy. Po niej obrzęd święcenia   odbył się na każdym z pięter Domu, gdzie znajdowały się specjalne stoły, na których  nie zabrakło domowego koszyczka przygotowanego przez nasz Dział Żywienia oraz  koszyczków Mieszkańców i dyżurującego tego dnia Personelu.

Po święceniu ks. Eugeniusz udzielał Komunii  Św. w  pokojach.  W tym czasie dekorację wielkopostną w domowej kaplicy zastąpiliśmy wielkanocną. Oprawę przygotował p. Janusz, oczywiście przy akceptacji księdza Eugeniusza, który dopilnował, aby stół liturgiczny miał stosowny wygląd. Po skończonych pracach  czekaliśmy już tylko na radosne Alleluja !
4-5 kwietnia
W Niedzielę i Poniedziałek, czyli pierwszy i drugi dzień Świąt, o godz. 14.00 została odprawiona Uroczysta Msza Św., w której licznie uczestniczyli  Mieszkańcy i Personel. We Mszy Św. celebrowanej przez naszego księdza Eugeniusza posługiwał p. Stanisław, a oprawił ją muzycznie p. Janusz.
Za nami kolejne Święta w pandemii! Wciąż żyjemy nadzieją, że może to ostatnie, kiedy radość ich przeżywania jest nią zakłócona.