Aktualnosci

Światowy Dzień Dobrych Uczynków

22 maja pracownicy terapii zorganizowali artystyczne spotkanie poświęcone przyjaźni, pomocy i wzajemnej życzliwości. Uroczyście podsumowaliśmy koordynowaną już od pięciu lat akcję zbierania plastikowych zakrętek oraz otwarliśmy plebiscyt na Najlepszego Sąsiada. Spotkanie miało artystyczną oprawę pracowników terapii, towarzyszył mu też słodki poczęstunek.

 

Domowe śpiewogranie

15 maja planowane było ognisko przed Domem, w związku jednak z brzydką pogodą pracownicy terapii zorganizowali spotkanie pod dachem „Kuźni”. Wspólnemu śpiewowi towarzyszyły zabawy sprawnościowe realizowane w parach. Mieszkańcy otrzymali drobny poczęstunek i symboliczne nagrody.

 

Wyjazd do Wadowic

14 maja nasi Mieszkańcy pod opieką terapeuty pojechali na wycieczkę do Wadowic. Na miejscu zwiedzili Muzeum Jana Pawła II, pospacerowali po mieście oraz zjedli kremówki z cukierni.

 

Dzień Pielęgniarek

10 maja, w naszym Domu odbył się uroczysty salut na cześć personelu medycznego. Mieszkańcy przekazali swoje życzenia i podziękowania. Zostały również odczytane wiersze. Każda z Pań otrzymała piękną różę. Były łzy wzruszenia i mnóstwo radości.

  

 

Misyjna Majówka

"Misyjna majówka" odbyła się w plenerze, w ramach projektu "Sercem Wspieram Misję". W programie znalazła się Modlitwa Majowa, ,wspólne śpiewanie pieśni religijnych. Uczestniczyli w niej Mieszkańcy DPS z ulicy: Łanowej 41, 43, 1 B, domowi kapelani, Siostry, Bracia i Ojcowie Zgromadzeń Misyjnych. Franciszkanin opowiadał o swojej misji w Peru. Każdy z uczestników poczęstowany został ciastem i herbatą.

Taneczna 60-tka

29 kwietnia odbyła się w Kuźni impreza tneczna. Nie trzeba być wytrawnym tancerzem, żeby się dobrze bawić, co udowodnili nam nasi Seniorzy. Bo nie liczą się umiejętności, a jedynie chęć zabawy! 

Turniej Darta

24 kwietnia odbył się w Kuźni domowy turniej Darta. Celem gry było trafienie pięcioma lotkami w tarczę i uzyskanie jak największej liczby punktów. W turnieju wzięli udział Mieszkańcy i pracownicy. Spośród Mieszkańców zwycięzcą został p. Andrzej, a spośród pracowników p. Radek- kierownik Działu Pielęgnacyjno- Terapeutycznego.

 

Strony