Aktualnosci

Dzień Pielęgniarek

10 maja, w naszym Domu odbył się uroczysty salut na cześć personelu medycznego. Mieszkańcy przekazali swoje życzenia i podziękowania. Zostały również odczytane wiersze. Każda z Pań otrzymała piękną różę. Były łzy wzruszenia i mnóstwo radości.

  

 

Misyjna Majówka

"Misyjna majówka" odbyła się w plenerze, w ramach projektu "Sercem Wspieram Misję". W programie znalazła się Modlitwa Majowa, ,wspólne śpiewanie pieśni religijnych. Uczestniczyli w niej Mieszkańcy DPS z ulicy: Łanowej 41, 43, 1 B, domowi kapelani, Siostry, Bracia i Ojcowie Zgromadzeń Misyjnych. Franciszkanin opowiadał o swojej misji w Peru. Każdy z uczestników poczęstowany został ciastem i herbatą.

Taneczna 60-tka

29 kwietnia odbyła się w Kuźni impreza tneczna. Nie trzeba być wytrawnym tancerzem, żeby się dobrze bawić, co udowodnili nam nasi Seniorzy. Bo nie liczą się umiejętności, a jedynie chęć zabawy! 

Turniej Darta

24 kwietnia odbył się w Kuźni domowy turniej Darta. Celem gry było trafienie pięcioma lotkami w tarczę i uzyskanie jak największej liczby punktów. W turnieju wzięli udział Mieszkańcy i pracownicy. Spośród Mieszkańców zwycięzcą został p. Andrzej, a spośród pracowników p. Radek- kierownik Działu Pielęgnacyjno- Terapeutycznego.

 

Święta Wielknocne

18 kwietnia odbyło się w Kuźni spotkanie wielkanocne. Ksiądz Kapelan odmówił modlitwę, poświęcił pokarmy oraz złożył wszystkim Mieszkańcom i Personelowi życzenia świąteczne. Życzenia popłynęły również od Pani Dyrektor, przedstawiciela Rady Mieszkańców- p. Andrzeja oraz naszych zaproszoinych gości: przedstawicieli Rady Dzielnicy oraz świata artystycznego. Pani Dyrektor wręczyła każdemu świąteczny upominek.Następnie wszyscy zasiedli do świątecznego stołu, na którym królowały faszerowane jajka.

 

Konkurs palm wielkanocnych

14 kwietnia nasi Mieszkańcy, jak co roku wzięli udział w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Gaudium et Spes. Wydarzenie objęło grupowe przygotowanie palmy w pracowni terapeutycznej – pod opieką pracownika terapii – oraz wyjazd na Mszę Św. i ogłoszenie wyników w kościele oo. Franciszkanów. W tym roku wszyskim przyznawano pierwsze miejsca.

 

Strony