Aktualnosci

Senioralia- ogłoszenie wyników konkursu "Mój Kraków"

W dniu 7 czerwca dwie Mieszkanki: p. Wanda i p. Jadzia pod opieką instruktor p. Natalii uczestniczyły w Senioraliach. Spotkanie prowadził pan Jan Migała. Na scenie widzieliśmy znane nam osoby tj. pan Antoni Wiatr-Dyrektor Miejskiego Dziennego Domu Pomocy Społecznej, pani Anna Okońska- Walkowicz- Doradca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Senioralnej i p. Jacek Majchrowski- Prezydent Miasta Krakowa. Klucze miasta Krakowa przekazano parze Seniorów - wolontariuszy. Wysłuchaliśmy występu solistów operetkowych. Następnie podano wyniki konkursu literacko- plastycznego. Prace naszych Mieszkanek będzie można oglądać na wystawie pokonkursowej na osiedlu Szkolnym 20.

Turniej Gier Narodów Świata w DPS Kluzeka

30 maja troje Mieszkańców: p. Maria, p. Krzysztof, p. Zbyszek, pod opieką instruktor ds. k-o p. Ani, udało się na I Turniej Gier Narodów Świata organizowany w DPS przy ul. Kluzeka. Każdy z zawodników mógł wziąć udział w jednej z trzech gier - Culbuto, Le Passe Trappe i Carrom. Culbuto to konkurencja wymagająca celności i cierpliwości, Le Passe Trappe - najszybsza z proponowanych konkurencji, a Carrom (bilard indyjski), wymaga największej zręczności. Pogoda nam sprzyjała, turniej odbył się na świeżym powietrzu, wszyscy dobrze się bawili.

 

Wyjście do Filharmonii

10 maja w godzinach wieczornych uczestniczyliśmy w koncercie Capelli Cracoviensis w Filharmonii Krakowskiej. Pani Wanda, pan Stanisław i p. Zbigniew pod opieką organizatorki tego wyjścia- p. Natalii, wysłuchali pięciu symfonii Josepha Haydn'a granych na historycznych instrumentach.

Gry i zabawy przy ognisku

9 maja terapeutki: p. Ania i p. Natalia zorganizowały pierwsze w tym roku ognisko, które odbyło się w ogrodzie za Domem. Pogoda była na ten dzień zamówiona i zachęcała do uczestnictwa w tej plenerowej imprezie. Spotkanie poprowadziła Pani Ania, która powitała zgromadzonych licznie Mieszkańców. Gdy ognisko zapłonęło, otworzyliśmy śpiewniki i przy akompaniamencie gitary wtórowaliśmy pani Glorii. Po wspólnym śpiewaniu, pani Ewa wcieliła się w cygankę i zatańczyła przepiękny cygański taniec. Zaśpiewała również swoją ulubioną piosenkę "Bella", dedykując ją opiekunce- pani Jadzi. Występ został nagrodzony gromkimi brawami.

Wycieczka do Ogrodu Botanicznego

30 kwietnia pięcioro Mieszkańców : p. Jadwiga, Maria, Danuta, Zbigniew i Stanisław pod opieką p. Natalii i p. Kasi, wyruszyli po śniadaniu na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego. Maj jest pięknym miesiącem pełnym kwitnących drzew i kwiatów, co najlepiej widać w Ogrodzie. Podziwialiśmy egzotyczne kwiaty w szklarniach i odpoczywaliśmy w otoczeniu roślin. Po powrocie Mieszkańcy dzielili się z innymi swoimi wrażeniami z wycieczki.

 

Potańcówka w naszym Domu

19 kwietnia instruktorki ds. k-o, panie: Ania oraz Natalia zorganizowały w Kuźni imprezę taneczną. Nie trzeba być wytrawnym tancerzem, żeby się dobrze bawić, co udowodnili nam nasi Seniorzy. Bo nie liczą się umiejętności, a jedynie chęć zabawy! 

Strony