Aktualnosci

ROZŚPIEWANA NIEPODLEGŁOŚĆ

Okrągła rocznica doniosłego wydarzenia jest okazją do świętowania, która zwykle jest nam dana tylko raz. Niedawno, jak wiadomo, obchodziliśmy stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W naszym Domu podchodzimy do tych spraw z dużym szacunkiem, ale i radością, tak więc w tym roku postanowiliśmy skupić się na wspólnym muzykowaniu. 13 listopada po uroczystym odśpiewaniu Hymnu oraz pomodleniu się słowami ks. Piotra Skargi Mieszkańcy Personel i zaproszeni Goście przez cały ranek radośnie śpiewali najpopularniejsze utwory o tematyce patriotycznej, od pieśni reprezentacyjnej Wojska Polskiego po sztandarowy hit naszych imprez - „Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina”.

Dzień Zdrowego Żywienia

8 listopada pamiętaliśmy o pracownikach kuchni w dniu ich święta. Odśpiewaliśmy specjalnie napisaną na tę okazję piosenkę oraz wręczyliśmy każdemu słodki upominek. Na pamiątkę na ręce p.Krysi złóżyliśmy dyplom.

Wernisaż w DPS przy ul. Praskiej

7 listopada Mieszkańcy: p. Halina, p.Stanisław i p. Kazimierz pod opieką instruktora p.Natalii uczestniczyli w wernisażu malarki p. Joanny Monasterskiej. Pani Joanna opowiadała o swoich pracacach oraz okolicznościach ich powstawania.Dziękujemy ,że mogliśmy poznać jej kolorowy świat, do którego zechciała nas zaprosić.

Festiwal polskiej piosenki filmowej i serialowej

29 października 2018 roku w naszym Domu już po raz szósty odbył się Festiwal Piosenki Serialowej i Filmowej. W tegorocznym Festiwalu wzięli udział mieszkańcy z dziesięciu Domów Pomocy Społecznej. Jury złożone z artystów muzyków – Pani Barbary Brzezińskiej i Pana Jerzego Kiełkowicza pod przewodnictwem Pani Ewy Korneckiej, dyrektora artystycznego Loch Camelot – wyłoniło zwycięzców. Pierwsze miejsce zajął Dom Pomocy Społecznej im. Władysława Godynia z ul. Sołtysowskiej 13 d, drugie zaś i trzecie kolejno Dom Pomocy Społecznej Zakonu Przenajświętszej Trójcy  ul. Łanowa 1B oraz Dom Pomocy Społecznej z ul. Kluzeka 6.

Turniej szachowy w DPS Helclów

24 października nasza drużyna: p. Jan, p. Stefan oraz p. Tadeusz, pod opieką terapeutek p. Ani i p. Heleny, udali się na turniej szachowy. Konkurencja była duża, a rywalizacja zacięta. Pomimo tego, nasz szachowy mistrz- p. Jan, zajął w turnieju drugie miejsce. Jesteśmy dumni!

Konkurs na jesienny bukiet w DPS na Praskiej

Na zaproszenie Domu Pomocy Społecznej przy ul. Praskiej, 23 października udaliśmy się na rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy jesienny bukiet. Swoją kompozycję pod czujnym okiem instruktora p. Natalii stworzyła p. Jadwiga z roślin, które wyrosły u nas w ogrodzie: słoneczniki, nieśmiertelniki oraz wierzba mandżurska. Gościem specjalnym była florystka, która pokazywała w jaki sposób tworzyć piękne bukiety. 

40 rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża-Święty Uśmiechnięty

16 października uczciliśmy pamięć papieża Polaka. Ksiądz rozpoczął spotkanie modlitwą, następnie p.Anna przedstawiła prezentacje multimedialną- opowiedziała życiorys wielkiego Rodaka. Moglismy dowiedzieć sie jakie Karol Wojtyła miał zainteresowania i jakim był Człowiekiem. Oprawę muzyczną zapewnił nasz zespół "Pociąg do Muzy". Część artystyczną spotkania przedstawili mieszkańcy, m.in.: p.Halina przeczytała część z Tryptyku Rzymskiego, p.Wanda opowiedziała o obrazie własnego autorstwa, przedstawiającym postać papieża. Poczęstunek przygotowany przez kuchnię, był jak zwykle pyszny. Spotkanie zakończylismy wspólnym odśpiewaniem "Barki"-ulubionej pieśni papieża JPII.

Różaniec w naszym Domu

3 pażdziernika  odbyło sie w Kuźni spotkanie różańcowe, które poprowadził nasz kapelan ks. Eugeniusz. Zaproszeni byli goście z zaprzyjaźnionych Domów oraz osoby duchowne. Siostra nazaretanka opowiadała o ciężkich warunkach pracy na misji w Kazachstanie. Swoją opowieść urozmaiciła prezentacją multimedialną. Wspólnie modliliśmy się w wybranych przez siebie intencjach. 

Ognisko z okazji pożegnania lata

20 września w upalne popołudnie zorganizowaliśmy spotkanie przy ognisku. Nasza grupa muzyczna umilała nam czas swoim śpiewem. Spotkanie uatrakcyjniło przygotowane przez Terapię koło fortuny. Mieszkańcy mogli się wykazać swoją erudycją odpowiadając na pytania z różnych dziedzin wiedzy. Atmosfera była wspaniała. Gościliśmy w tym dniu Mieszkańców z innych Domów. Nie zabrakło oczywiście kielbasek, które przygotowała niezawodna Kuchnia.

Strony