Aktualnosci

V Festiwal Polskiej Piosenki Filmowej i Serialowej "Złota Filmowa nuta 2017"

Dnia 27 października próg naszego Domu został przekroczony przez licznie gromadzących się gości. Powodem tego zamieszania był organizowany przez nas już po raz piąty Festiwal Polskiej Piosenki Filmowej i Serialowej. Tego dnia wszyscy uczestnicy wydarzenia mogli usłyszeć wiele hitów znanych z różnego rodzaju produkcji filmowych, zarówno tych kinowych jak i telewizyjnych. Artystami występującymi na scenie byli goście z zaprzyjaźnionych Domów Pomocy Społecznej. Festiwal otwarty został przez Panią Dyrektor, która jednocześnie dokonała oficjalnego powitania gości. Całość tego muzycznego spotkania poprowadził natomiast pan Janusz Rojek – koordynator i kierownik muzyczny wydarzenia.

Udział w koncercie p. Lidii Jazgar i wernisażu prac p. Stanisława Kmiecika

19 października grupa naszych mieszkańców tj. pani Wanda Sarnecka-Musiał, pan Artur Waligórski oraz pan Stanisław Nowak mieli możliwość uczestniczyć w wernisażu wraz z wystawą prac malarskich p. Stanisława Kmiecika, małopolskiego artysty, który urodził się bez rąk. Organizatorem tego wydarzenia był Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II przy ul. Praskiej 25 w Krakowie. Wernisaż poprzedził znakomity koncert krakowskiej artystki p. Lidii Jazgar. Występ pani Lidii wprowadził wszystkich w niepowtarzalny nastrój. Tuż po nim swój wernisaż rozpoczął p. Stanisław Kmiecik, któremu towarzyszyła żona. Artysta wraz z żoną w niezmiernie ciekawy sposób opowiadali o swoim życiu i twórczości.

Udział w VII turnieju szachowym

18 października w Domu Pomocy Społecznej im. Ludwika i Anny Helclów w Krakowie rozegrany został Turniej Szachowy, w którym udział wzięło kilkanaście osób – mieszkańców krakowskich oraz wadowickiego domu pomocy. Nasz dom reprezentowany był przez nieocenionego w swojej dziedzinie pana Jana . Jego gra już od samego początku rozgrywek wzbudzała respekt wśród przeciwników. Początek turnieju był dla naszego zawodnika bardzo pomyślny, niestety w późniejszym czasie pojawiły się drobne potknięcia. Najwięcej zwycięskich gier rozegrał mieszkaniec Domu Pomocy Społecznej w Wadowicach zajmując tym samym pierwsze miejsce turnieju.

Uroczyste obchody Jubileuszu 25 lecia istnienia Domu

5 października odbyła się oficjalna część z udziałem przedstawicieli Miasta Krakowa, członków Rady Dzielnicy XIII Podgórze, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz dyrektorów innych podgórskich DPS- ów. Uczestniczący w wydarzeniu mogli poznać historię i teraźniejszość naszego Domu przedstawioną w formie prezentacji multimedialnej. Podczas spotkania wręczone zostały podziękowania i pamiątkowe mini upominki osobom i instytucjom, które współpracują lub okazują pomoc Domowi i jego mieszkańcom. Specjalne listy dziekujące za 25- letnią pracę w DPS zostały wręczone kilkunastu pracownikom.

Uroczysta Msza św. w intencji Mieszkańców i personelu

W pierwszych dniach października nasz Dom obchodził Jubileusz 25-lecia swojej działalności. 4 października Mieszkańcy i pracownicy z tej okazji uczestniczyli w uroczystej Mszy świętej, która odbyła się  w kaplicy Naszego Domu w podziękowaniu za trud i pracę na rzecz drugiego człowieka. Mszę celebrował ks. Eugeniusz, kapelan naszego Domu.

Beczka śmiechu 2017, czyli II biesiada humoru

27 września po raz drugi w naszym Domu zorganizowana została biesiada humoru, nazywana Beczką Śmiechu. Organizatorem spotkania był p. Janusz. To wydarzenie miało na celu wzajemne dzielenie się tym, co nas na co dzień cieszy i rozbawia: dowcipy, żarty, zabawne anegdoty i komiksy. Te formy przedstawiali uczestnicy biesiady z zaproszonych Domów. Jurorami byli instruktorzy i opiekunowie, którzy przybyli ze swoimi Podopiecznymi.  Pan Jan, nasz domowy satyryk rozśmieszył do łez publiczność opowiadając kawały, a nasz zespół muzyczny zachwycił wszystkich swoimi strojami oraz wspaniałym występem, który został wyróżniony przez jury. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom.

Strony